Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rasismus, mestic, mulat, zambo

5. 4. 2008

Rasismus

= protěžování jedné rasy, v minulosti docházelo ke snaze o vyhlazení celé rasy nebo národa, rasismus se týká i národnostních menšin

Mulat, mestic, zambo

Mulat: křízenec negroidní a europoidní rasy

Mestic: kříženec mongoloidní a europoidní rasy

Zambo: kříženec mongoloidní a negroidní rasy

 

Náhledy fotografií ze složky Lidské rasy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ZAMBO

(zambo, 11. 10. 2010 17:15)

zambo je čínan+indián ???

fgzhfzh

(nikola, 11. 5. 2010 12:27)

dik ja jsem to nutne potrebovala do skoly na pisemku

Dík

(Markéta, 8. 4. 2010 23:42)

Super, díky za info! A já velice chválim znalosti a snahu!! ;)

Re: směsky

(Verča P., 7. 4. 2010 19:07)

Ahojky, pokusím se zodpovědět tvůj dotaz :-) Mongoloidní rasa jsou původní obyvatelé Asie a Ameriky, takže do mongoloidní rasy patří i Indiáni jako obyvatelé Ameriky, stejně tak tam patří např. i Eskymáci. Podle mě je tedy křízenec Indiána s černochem to samé, jako Číňan s černochem, tudíž zambo a tak i s mesticem. Jinak děkuji za zájem, jsem ráda, že alespoň hrstku lidí tato problematika zajímá seriózně, bez nadávek a urážek :-)

směsky

(Markéta, 6. 4. 2010 22:07)

Prosím, velmi by mě zajímalo, jak je to se skutečností mongoloidní rasy. Všichni víme, že negroidní jsou černoši z Afriky a europoidní jsou běloši z Evropy. Ale jsou mongoloidní jedinci jenom a pouze z Asie??? Jedná se mi o to, že všude se nově dočítám, o tom, že směsi mulat/zambo/mestic pocházejí křížením bílých/žlutých/černých s indiánem. Ale na ZŠ jsem se kdysi učila, že se právě jedná o výše zmíněné definice na této stránce. Pak by mě tedy zajímalo, jak se skutečně nazývají kříženci evropana s asiatem, asiata s černochem a černocha s evropanem.... Díky za odpověď! velmi mě to zajímá!

Jinak odlišnost názorů je pěkná věc, jenže tahle odlišnost má stinnou stránku ve volebním systému. Pokud by se dostalo větší právní síly třeba DS, tak kde bychom pak byli?!? To by pak lidi s názorama typu "Čechy Čechům, Vietnam Vietnamcům" mohli začít vládnout a byl by to novodobej a ostřejší komunismus a osobně bych se takovým lidem štítila podat ruku, protože jsou horší než cikáni proslulí kradením. Tak se rodí postižený děti, no a co!! Bohužel pro ně a pro jejich rodiče, ale ne pro nácky a fašouny. Na tom přece nemůže mít vyšší zájem někdo, kdo se k základním právům člověka chová lhostejně. V okamžiku, kdy někdo řekne jednu jedinou hloupou věc, už mě nezajímá, že říká sto dalších možná rozumnějších... dyť přece křížit černocha s bělochem není jako křížit kobylu s oslem (výsledek - mula/mezek je neplodný=postižený). A kdyby... stejně si postiženej člověk neobstará potomstvo, takže to neroznese dál... A kdyby, nebylo by to v žádný katastrofální míře. Myslim, že lidstvu škodí víc tabákový a lihový společnosti než černoch s běloškou, který se maj rádi. Jestli někdo nerad černochy, tak ať s nima nesouloží, ať od nich uteče, jak nejdál může. Nebo ať si zkusí občůrat rohy, třeba mu do jeho teritoria žádnej černoch pak nevkročí. A jestli, tak stejně nakonec bude nutnej útěk, nic jinýho. Pokud útěk co nejdál neřeší situaci, chtělo by to asi dobrýho psychologa. To radim všem, kdo se snaží rozšiřovat rasismus byť jen tou rádoby odůvodněnou formou, protože tim ohrožujou né mě nebo moje negroidní či mongoloidní kolegy, ale především i bělochy, kteří mají IQ tykve a chytnou se kdejaký blbosti za ten nejhorší konec, což z nich ve výsledku udělá mnohem větší paka s hloupým názorem, než když bývali bez názoru. A takový lidi chodí volit, i takovým se dostává moc!
A těm chytrým a dobrým lidem to hlavní dojde i bez šíření tohohle možná i zajímavýho názoru o rasismu. To jsem se ale rozčílila, dámy a pánové!!!!

ahoj

(hudiiny, 2. 3. 2010 18:28)

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj to je jako kdyz se skrizi slimak s ptákem

Re.: Zambaig, barsico

(Verča P., 16. 1. 2010 17:31)

Zambaigo je míšenec Číňa a Indiánky a naopak, ale co je to barsico jsem bohužel nenašla...

what

(hulvat ods, 1. 12. 2009 15:14)

vocem to tady melete vy hovada, kdo vam jako rek ze miseny ras snizuje inteligenci deti? tohle je nejvetsi hovadina co jsem kdy precet.... Vsichni lidi jsou stajny a jestli tomu neverite vrat te se zpatky do ledovych casu.

komentář

(saavik, 28. 10. 2009 0:36)

nepíše se větnam a větnamci,ale Vietnam a Vietnamci,ty pošuku.Když chceš Čechy pro Čechy,tak se laskavě taky nauč česky...

jupí

(lucka, 20. 9. 2009 22:55)

hej děkuju moc tet už mam taky referát na zeměpis!

to: Domča

(Roccío, 3. 6. 2009 18:24)

Naprosto souhlasím. Tvrzení, že se "křížením ras snižuje inteligence dětí", které jsou pak "odsouzené k utrpení", se nedá nazvat ničím jiným, než naprostým žvástem. Nehledě na to, že je dost možné, že bez níže uvedeného "křížení ras", poznávání cizích kultur a globání migrace (nebo chcete-li dříve kolonizace) bychom my, Evropané, dost možná neměli dnes ani z čeho pořádně jíst a pít (sklo + porcelán), nemluvě o mnohém dalším. Vztahy a styky mezi cizinci přináší nevyčíslitelně hodnotné vzájemné kulturní obohacení, bez něhož bychom se dnes my (ale i oni) dost možná nacházeli kdesi na úrovni středověku. (PS: Ještě k tomu snižování inteligence - to, jak bude dítě inteligentní, závisí především na jeho genetických dispozicích a rasa v tomto případě nehraje absolutně žádnou roli. Nízkým inteligenčním kvocientem mohou navíc stejně tak disponovat i lidé, jejichž krev a původ je - rasisticky řečeno - zcela "čistá", o čemž se můžeme hned přesvědčit např. při čtení příspěvku toho nacistického Disidenta.)

Nesmysl

(Domča, 29. 3. 2009 19:04)

Disident-proč by se jako měla měnit inteligence?:D každá rasa má někde své místo,ale chtěla bych vidět třeba tebe,jak seš v nějakym chudym státu,nemáš co jíst,je tam sucho a prostě se ti tam nelíbí,máš vidinu lepšího života,ale jen proto,abys dodržel nějaké "uspořádání",tak zůstaneš.To bych opravdu chtěla vidět,navíc multikulturní státy maj cosi do sebe....A všichni jsou si rovni,nějakej hloupej pigment a menší rozdíly v rysech....

Díky

(Raďa Komeťák, 26. 3. 2009 16:08)

Dik že jste tohle jsem daly to to jsem sháněl,ale nikde to nebilo.

Mestic+ zambo

(Adam, 24. 2. 2009 19:30)

hoj pls co vzmike kdyz se spoji mestic a mulat nebo zambo a mulat atd dik piste pls na icq 209929516

referat lidske rasy

(kajik, 26. 12. 2008 18:26)

hm dikes mam new referat cajk kajik

díkk

(mates, 9. 12. 2008 18:31)

fakt moc dík ted uz mam referat

Dííííííkkkkkkyyyyyyyy

(kuba, 7. 12. 2008 19:57)

dííík

(jakub, 9. 11. 2008 18:17)

Děkujuuuu

(Míša, 6. 11. 2008 18:14)

Díky moc si mi pomohl/a ... ;))


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4